Ще однією поширеною проблемою, з якою зіштовхуються власники дизельних автомобілів - це поломка сажевого фільтра і каталізатора. У багатьох автомобілістів виникає запитання "каталізатор і сажевий фільтр одне і теж"? Ми розкажемо Вам різницю між ними.

Каталізатор і сажевий фільтр одне і теж: чим вони відрізняються

Сажевий фільтр (DPF) або інша версія - FAP - пристрій, що служить для очищення відпрацьованих газів від частинок сажі, що утворюються в результаті згоряння дизельного палива. Цей пристрій складається з керамічної матриці. Конструкція матриці виконана з сотів  дрібного перетину, поперемінно закритих з одного та іншого боку. Всі соти мають пористий матеріал, що виконує роль очищувача.

Каталізатор і сажовий фільтр одне і теж: головні відмінності

Каталізатор - це каталітичний конвертер, нейтралізатор вихлопних газів, призначений для окислення шкідливих сполук, які у високій концентрації містяться в вихлопних газах. Принцип дії каталізатора полягає в використанні хімічної реакції відновлення оксидів азоту з метою остаточної переробки чадних газів і вуглеводнів. При цьому важливо чітко дотримуватися певного чисельного співвідношення між кількістю кисню і палива.

Отже, думка, що каталізатор і сажевий фільтр одне і теж - хибна.

Симптоми несправності сажевого фільтра

Помилки на приладовій панелі, холості обороти, відсутність тяги, збільшена витрата палива і підвищення рівня масла сигналізують про несправность даного пристрою.

Каталізатор і сажовий фільтр Львів одне і теж: чистка на професійному обладнанні

Коли відбувається регенерація фільтра FAP / DPF, то з вихлопної труби виходить білий або чорний дим. Якщо автомобіль експлуатувати і обслуговувати правильно, то регенерація відбуватиметься дуже рідко і Ви ніколи не замітите цього процесу. Ресурс сожового фільтру складає 700000 км.

Сажевий фільтр призначений мінімізувати потрапляння сажі в атмосферу. Він є частиною глушника і основне його завдання - очищення відпрацьованих газів. Однак, не варто порівнювати цей пристрій з каталізатором, тому як каталітичний нейтралізатор бореться з вихлопними газами, тоді як фільтр - лише з сажею в них.

Каталізатор так само може забитися після того, як турбокомпресор прожене масло. Все це масло осідає в каталізаторі, плавить його стільники і забиває його з величезною швидкістю. 

Вважати, що каталізатор і сажевий фільтр одне і теж - неправильно! 

Каталізатор і сажовий фільтр: ціна на послугу очистки

Для відновлення фільтра і каталізатора у нас є послуга "чистка сажевого фільтра" і "чистка каталізатора Львів", яка виконується на спеціальному італійському обладнанні, аналогів якого не має в Україні. Довіряйте свій автомобіль професіоналам