На сьогоднішній день дизельні двигуни стають все більш і більш популярні, адже сучасні дизельні автомобілі мають невеликий розхід палива.

Сажевий фільтр чистити чи видаляти: плюси та мінуси

Сажовий фільтр став обов'язковим для більшості автомобілів, оснащених дизельними двигунами з 2001 року. Його основним завдання є зменшення кількості частинок сажі, які викидаються в атмосферу разом з відпрацьованими газами. Згодом фільтр забивається сажею і приходить в непридатність. Те, що фільтр забився, можна помітити по таких признаках:  

 • підвищена гучність роботи двигуна;
 • зниження тяги; 
 • збільшуються витрати палива;
 • загорілася аварійна лампочка сажового фільтру FAP / DPF.

Сажевий фільтр Львів чистити чи видаляти: яка процедура краща

Так, звичайно, для такого ресурсу необхідно виконувати ряд найпростіших умов, щоб в подальшому не виникало питань "сажевий фільтр чистити чи видаляти":

 • регулярно очищати паливну систему за допомогою високоякісних спеціалізованих препаратів;
 • не допускати великої витрати масла;
 • застосовувати тільки високоякісні масла;
 • періодично «проганяти» автомобіль по трасі з більш-менш постійною швидкістю;
 • якщо автомобіль переважно експлуатується в місті, тоді регулярно застосовувати чистку сажового фільтра і чистку каталізатора.

Сажевий фільтр і каталізатор чистити чи видаляти: відгуки клієнтів

Видалення сажового фільтра: недоліки

Якщо Ви перебуваєте в роздумах "сажевий фільтр чистити чи видаляти", то ми дамо відповідь на це питання.

 1. Якщо видалити сажевий фільтр, то при кожному натисканні на педаль газу, а значить і на кожному світлофорі, і просто під час руху, з вихлопної труби буде йти чорний дим, адже фільтра вже нема!
 2. Погіршення екологічних показників. Хоча техогляд можна пройти, рівень викиду сажі в навколишнє середовище різко підвищується.
 3. Автомобіль позбавляється гарантії (при її наявності).
 4. Збільшення навантаження на турбіну, що трохи знижує її ресурс.
 5. Якщо деякі фахівці стверджують, що видалення фільтра сприятливо позначається на двигуні - міф. Так, з забитим сажевим фільтром у автомобіля дійсно підвищується витрата палива, падає потужність. Після того як фільтр видаляється, все це проходить. Однак з'являються інші проблеми: сторонні звуки при роботі двигуна, а при некоректному видаленні система бачить, що фільтр не засмічується, а такого бути не може, вирішує, що фільтр несправний, і переводить автомобіль в "аварійний режим".

Сажевий фільтр і чистити чи видаляти ціна: бюджетне рішення

Отже, якщо Ви вагаєтьсь, чи сажевий фільтр чистити чи видаляти, однозначно - чистити! Ми проводимо чистку сажового фільтра на спеціальній італійській установці Flach Cleaner Mashine, аналогів якої не має! Даємо гарантію, що Ваше авто після такої процедури працюватиме як щойно з салону.